page-header
Pani

Jadwiga Gorla

Dyrektor GCK w Wietrzychowicach

Jadwiga Gorla

Pani Jadwiga Gorla pełniła funkcję Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury od 1996 roku, a od 11 stycznia 2021 roku jest dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Wietrzychowicach.

W trakcie jej wieloletniej pracy GOK, a później GCK współorganizował wiele wydarzeń, które z biegiem lat stały się tradycją w Gminie Wietrzychowice. Dzięki jej inicjatywie, mieszkańcy zarówno naszej Gminy jak i Gmin sąsiednich dostrzegli atrakcyjność miejsca w którym żyją oraz jego bogaty dorobek kulturowy.

Pani Dyrektor przykłada również bardzo dużą wagę do edukacji i rozwijania pasji u najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Organizuje i osobiście prowadzi liczne warsztaty plastyczne, lekcje rysunku oraz malarstwa. Swą duszę artysty realizuje w odnawianiu figurek, malowaniu obrazów oraz tworzeniu pięknych i niepowtarzalnych dekoracji na każde Gminne wydarzenie. Jest autorką wielu prac związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych. Pasjonuje się rzeźbą i wyrobami z kamienia.

W grudniu 2020 roku odebrała odznakę “Zasłużony dla kultury Polskiej” nadaną przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

dyrektor-gck-jadwiga-gorla
Powrót do góry strony