Aparat fotograficzny dla artysty jest kolejnym narzędziem…

,,Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcie, cokolwiek odczuwali’’.

Don Mc Cullin

,,Zdjęcia krajobrazowe są w rzeczywistości krajobrazami wewnętrznymi’’. Minor White ,,Patrz oczyma, fotografuj sercem’’.

Dawid duChemin

“(…)nie pożyczaj duszy od innego artysty, choćby nie wiem jak ci się spodobała, ponieważ w tym samym momencie stracisz swoją duszę, która jest źródłem wyjątkowości tego, co robisz’’

Joanna Maria Rybczyńska

,,Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył’’.

Robert Bresson

,,Światło tworzy zdjęcie. Musisz je czuć, podziwiać i kochać a poznasz klucz do fotografii’’.

George Eastman

11.04.2022 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej gminie pasjonata fotografii, na co dzień fotoreportera, fotografa biznesowego – Pana Kamila Zyznara. W swoim dorobku Pan Kamil posiada współpracę z zespołem ,,Łzy’’ oraz ,,Bajm’’, a także z wieloma osobami ze świata polskiego jazzu. Warto również wspomnieć, że nasz gość współpracuje zarówno z małymi firmami jak i dużymi korporacjami, kreując ich wizerunek. Pan Kamil przybliżył uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach temat fotografii, wymienił rodzaje aparatów (do czego służą i do czego służyły dawniej), jak zabrać się do zrobienia zdjęcia, na co zwrócić uwagę, jakie znaczenie ma światło, kolor i ciemność. Uczniowie dostali cenne wskazówki oraz zadanie domowe. Mamy nadzieję, że lekcja ta przyniesie efekty na konkursach fotograficznych, które odbędą się w późniejszym terminie. Był to mile spędzony czas.

Serdecznie dziękuję Panu Kamilowi za przyjęcie zaproszenia i ciekawe warsztaty, Pani Dyrektor Jadwidze Łucarz za współpracę, a słuchaczom życzę udanych zdjęć. Pamiętajmy, że każda zabawa z fotografią pomaga nam docenić siebie, dodaje pewności, a przede wszystkim jest świetną zabawą.

Na zakończenie myśl nieznanego autora: ,,Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz czeka na światło’’.

,,Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę, a mistrz czeka na światło’’.