Z inicjatywy Wójta Gminy Wietrzychowic Tomasza Banka, przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Wietrzychowicach oraz z Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie zorganizowano konkurs „Cześć i chwała bohaterom”.

Uczniowie plastycznej szkoły mieli za zadanie wykonać projekt rzeźby. Poziom był bardzo wysoki, a wybór trudny. Wyniki konkursu ogłoszono 29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie podczas wernisażu prac Juliana Grabowskiego oraz uroczystego pożegnania klas maturalnych.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Natalia Kaczor, która tak widzi swoje dzieło:


“Projekt, który wygrał przedstawia otwartą księgę symbolizującą historię, która została już napisana, ale jednocześnie sami tworzymy jej dalszy ciąg. Ażur miecza znajdujący się pomiędzy jedną a drugą połową symbolizuje waleczność polskich bohaterów, którzy gotowi byli oddać życie za swoją ojczyznę. Na samym szczycie orzeł symbol zwycięstwa i dominacji dobra nad złem.
Wysokość pomnika to 3 metry.
Sugerowany materiał to kamień oraz czarny marmur”.

II miejsce Gabriela Moskal.

III miejsce Ewa Piekut.

Materiał filmowy z wydarzenia:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/12928,absolwentka-zespolu-szkol-plastycznych-w-tarnowie-wykonala-projekt-rzezby-ktora-stanie-w-centrum-wietrzychowic?fbclid=IwAR3KBGfHreDYFiiOB8Jhk_vw5_Agt8x-HkoQWUF2Fkaqcm0G7h8QUU9RhBs