Drodzy Czytelnicy! Czas na kolejną serie fajnych książek, które czekają w Filii Biblioteki w Jadownikach Mokrych. Jesteśmy ciekawi czy wolicie czytać książki polecane , czy macie swoje ulubione. Na pewno nie zdążycie się nudzić.

Tytuł książki jest nazwą pliku w komputerze, na którym bohaterka pisze swój sekretny dziennik. “Paulina.doc” jest książką pełną napięć i namiętności, ukazuje toksyczny związek Magdy z matką, uroki macierzyństwa Magdy oraz blaski jej pierwszej miłości. Czytelnicy dowiedzą się, kogo naprawdę pokochała Magda i dlaczego ta miłość skłóciła ją na powrót z matką.

Niespodziewane zastępstwo i lekcja przyrody przewracają życie Kari do góry nogami. Bo to, że sześcioletni Szczurek jest rodzinnym pupilem i rodzice dzielą jego miłość do wszystkich zwierząt, jest oczywiste. Ale żeby z tego powodu dom opanowały kurczęta, a ona musiała prowadzić dziennik inkubacji – to się po prostu nie mieści w głowie! Co robić?!

Druga część zabawnych perypetii rodzinnych. Kari walczy o szóstkę z przyrody, Edka przygotowuje bliskim niezwykłą niespodziankę, Szczurek i tata niespodziewanie jadą do Płocka, a mama rwie włosy z głowy. Wszystkim spędzają sen z powiek awarie prądu, a w domu wciąż słychać tajemniczy szum. Klują się!!! 

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów urokiem i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, jaką podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie walka trwa aż do śmierci, ale poza areną Coriolanus zaczyna współczuć trybutce… Wie jednak, że musi zrównoważyć

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka – o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

Seria ilustrowanych opowieści o przygodach Miki Mola – zabawnego mola książkowego, znanego dzieciom z telewizyjnych filmów rysunkowych. Wraz ze swymi sympatycznymi przyjaciółmi – Mrówkolwem i Świetlikiem – mieszka on w starej bibliotece w Filobiblonii, krainie miłośników książek. Dzięki magicznym właściwościom encyklopedii mole książkowe mogą wyruszać w różne miejsca, by ratować świat przed działaniami różnych niebezpiecznych osobników.

Portrety niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet.
Szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach.
18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Co w karierze aktora przesądza o spełnieniu? Talent, determinacja, a może szczęście? Jak pozostać sobą, gdy jest się nieustannie ocenianym przez innych?
“Aktorki. Odkrycia” to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu bohaterek. O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło.
Życie aktorów jest podobne do naszego, ale wszystko w nim wydaje się intensywniejsze. Radości i splendor większe, stres i lęk przed porażką silniejsze, a los bywa jeszcze bardziej kapryśny.

Epicka opowieść o eksploracji kosmosu w konwencji kosmicznego horroru.

W głębinach kosmosu ekspedycja złożona z dziewięciu nieprzystosowanych naukowców zajmuje się badaniami nad volcrynami, tajemniczą rasą obcych. Wygląda jednak na to, że na ich statku kryją się jeszcze większe tajemnice. “Żeglarz nocy”, jedyny statek, jaki udało im się znaleźć, jest prawdziwym cudem techniki. Jest w pełni autonomiczny i jego załoga składa się z tylko jednej osoby. Jednakże kapitan Royd Eris unika kontaktu z uczonymi, rozmawiając z nimi tylko za pośrednictwem hologramów i głosu. Przypomina raczej ducha niż żywą osobę. Niewykluczone też, że nie jest on jedyną istotą ukrywającą się na pokładzie. Telepata Thale Lasamer wyczuwa obecność jakiejś złowrogiej siły…

Jak pisze na swojej stronie internetowej George R.R. Martin, nim pisarsko pożeglował do Westeros, nim choćby zaczął tworzyć skomplikowaną historię świata “Gry o tron”, wędrował po dalekim kosmosie, tworząc będące hybrydą historie usytuowane w innym stworzonym przez niego świecie, znanym jako “tysiąc światów”. W tym właśnie świecie rozgrywają się “Żeglarze nocy” i kilka innych zamieszczonych w niniejszym tomie opowiadań. Jak mówi sam Martin: “Inspiracją dla tych opowiadań stała się wypowiedź jakiegoś krytyka, utrzymującego, że science fiction i horror są wzajemnie się wykluczającymi przeciwieństwami i nie sposób ich ze sobą połączyć. Ponieważ przez całe życie byłem fanem obu tych gatunków, uznałem, że to nonsens i postanowiłem tego dowieść. Myślę, że udało mi się całkiem nieźle”.