Przypominamy, że nasza biblioteka uczestniczy w projekcie „Mała Książka-Wielki Człowiek”. Jest on kierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym i realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo.

👉Według badań dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Zalety z czytania mają także konkretny wymiar materialny:

👉czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Istotną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Drogi Rodzicu, przyjdź z dzieckiem do naszej biblioteki, zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą:

👉Książkę „Pierwsze czytanki dla…”– to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne

.👉Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

👉Dla rodziców przygotowano broszurę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.