Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach na bieżąco prezentować będzie bogactwo lokalnych artystów, hobbystów i ludzi sztuki z terenu gminy Wietrzychowice.

,,SUKCES to nie przypadek! To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie a przede wszystkim miłość do tego, co robisz’’.

Jeżeli ktoś chce podzielić się swoim talentem i zamiłowaniem do sztuki prosimy o kontakt.

NASZĄ WĘDRÓWKĘ ROZPOCZYNAMY OD HAFTÓW.

Katarzyna Słowik – mieszkanka gminy Wietrzychowice, swoją pasję z robótkami ręcznymi jak sama mówi posiada od zawsze. W domu zawsze była włóczka i szydełko. Będąc dzieckiem próbowała, ale nie szło jej najlepiej. Od 15 lat rękodzieło jest u niej na porządku dziennym. Najpierw haftowała, później zaczęła szydełkować. Uczy się robić na drutach i szyć na maszynie. Pani Kasia twierdzi, że szydełkowanie ją uspokaja i wycisza, koi nerwy. Największa frajda jest gdy z kawałka nitki powstaje coś niepowtarzalnego. Co ją motywuje? Kiedyś jej motywacją była potrzeba udowodnienia sobie, że potrafi. Z biegiem lat chęć obdarowania bliskich czymś wyjątkowym i tworzyć ciągle coś nowego. U artystów jest to, że nawet rozmowa z kimś przelotna pobudzi do dalszego tworzenia.